Aktualności

Koncert z okazji Dnia Służby Zagranicznej

koncert 1

W Dniu Służby Zagranicznej, 16 listopada, na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się uroczysty koncert fortepianowy zorganizowany przez Polski Instytut Dyplomacji. Wśród gości wydarzenia byli pracownicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Kancelarii Prezydenta RP oraz innych resortów i instytucji partnerskich PID. W tym roku przed trzystuosobową publicznością wystąpili wybitni młodzi wirtuozi z Ukrainy i Polski – Anna Fedorowa oraz Szymon Nehring, który jest tegorocznym finalistą XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Trzecia edycja programu szkoleniowego dla dyplomatów z krajów Partnerstwa Wschodniego

ukraincy2

12 października w Polskim Instytucie Dyplomacji została zainaugurowana trzecia w 2015 r. edycja programu szkoleniowego dla dyplomatów z Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Podczas ośmiu dni szkoleń uczestnicy wezmą udział w zajęciach z zakresu procesu decyzyjnego UE, NATO, Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa oraz polskiej polityki wschodniej. Będą mieli także okazję rozwijać umiejętności miękkie w ramach warsztatów z wystąpień publicznych, negocjacji i  komunikacji międzykulturowej. Zajęcia poprowadzą dyplomaci oraz eksperci z Polski i zagranicy.

Zakończenie teoretycznej części aplikacji dyplomatyczno-konsularnej

pid 085

W Polskim Instytucie Dyplomacji zakończyła się teoretyczna część aplikacji dyplomatyczno-konsularnej. W uroczystości podsumowującej ten etap kształcenia młodych dyplomatów udział wziął minister Grzegorz Schetyna. Szef MSZ wyraził przekonanie, że nowoczesna dyplomacja to jedno z najważniejszych narzędzi budowania znaczenia Polski w świecie oraz życzył absolwentom aplikacji sukcesów i pasji.

O Instytucie

Polski Instytut Dyplomacji im. Ignacego Jana Paderewskiego zajmuje się doskonaleniem zawodowym i szkoleniem członków służby zagranicznej, a także upowszechnianiem wiedzy o polskiej służbie zagranicznej.
więcej

O Patronie

Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) – mąż stanu, pianista i kompozytor. W roku 1919 premier oraz minister spraw zagranicznych RP, reprezentant Polski na paryskiej konferencji pokojowej. W latach 1939–41 przewodniczący emigracyjnej Rady Narodowej.

więcej
Thumbnail of Paderewski’s speech's video

Obejrzyj przemówienie Paderewskiego
na inauguracyjnym posiedzeniu
Rady Narodowej (23.01.1940 r.)

więcej w galerii o Paderewskim
Tadeusz Mazowiecki Film prezentujący postać Tadeusza Mazowieckiego.