Aktualności

Konferencja „Nation Branding and National Identity" w Polskim Instytucie Dyplomacji

wstep

13 października 2014 r. w Polskim Instytucie Dyplomacji odbyła się międzynarodowa konferencja „Nation Branding and National Identity” poświęcona zagadnieniom tożsamości oraz budowy marki narodowej w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W konferencji uczestniczyli  eksperci z Polski, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. W dyskusji zainicjowanej przez Jamesa Sherra z londyńskiego Chatham House i prof.

Polecane wideo

"Mąż stanu"

Film dokumentalny przypomina sylwetkę i dokonania ministra Krzysztofa Skubiszewskiego, pierwszego szefa resortu spraw zagranicznych po demokratycznym przełomie 1989 roku.

O Instytucie

Polski Instytut Dyplomacji im. Ignacego Jana Paderewskiego zajmuje się doskonaleniem zawodowym i szkoleniem członków służby zagranicznej, a także upowszechnianiem wiedzy o polskiej służbie zagranicznej.

więcej

O Patronie

Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) – mąż stanu, pianista i kompozytor. W roku 1919 premier oraz minister spraw zagranicznych RP, reprezentant Polski na paryskiej konferencji pokojowej. W latach 1939–41 przewodniczący emigracyjnej Rady Narodowej.

więcej
Thumbnail of Paderewski’s speech's video

Obejrzyj przemówienie Paderewskiego
na inauguracyjnym posiedzeniu
Rady Narodowej (23.01.1940 r.)

więcej w galerii o Paderewskim