Aktualności

Wizyta Dyrektor Katarzyny Skórzyńskiej w mołdawskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych i w Akademii Administracji Publicznej w Kiszyniowie

image7 0

W ramach współpracy Polskiego Instytutu Dyplomacji z ośrodkami kształcącymi dyplomatów w krajach Partnerstwa Wschodniego, w dniach 9-11 lutego odbyła się wizyta dyrektor Katarzyny Skórzyńskiej w Kiszyniowie. Dyrektor PID spotkała się z przedstawicielami kierownictwa mołdawskiego MSZ oraz Akademii Administracji Publicznej. Rozmowy dotyczyły udziału młodych dyplomatów z Kiszyniowa w anglojęzycznej części tegorocznej aplikacji dyplomatyczno-konsularnej.

Polecane wideo

"Mąż stanu"

Film dokumentalny przypomina sylwetkę i dokonania ministra Krzysztofa Skubiszewskiego, pierwszego szefa resortu spraw zagranicznych po demokratycznym przełomie 1989 roku.

O Instytucie

Polski Instytut Dyplomacji im. Ignacego Jana Paderewskiego zajmuje się doskonaleniem zawodowym i szkoleniem członków służby zagranicznej, a także upowszechnianiem wiedzy o polskiej służbie zagranicznej.
więcej

O Patronie

Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) – mąż stanu, pianista i kompozytor. W roku 1919 premier oraz minister spraw zagranicznych RP, reprezentant Polski na paryskiej konferencji pokojowej. W latach 1939–41 przewodniczący emigracyjnej Rady Narodowej.

więcej
Thumbnail of Paderewski’s speech's video

Obejrzyj przemówienie Paderewskiego
na inauguracyjnym posiedzeniu
Rady Narodowej (23.01.1940 r.)

więcej w galerii o Paderewskim